Charakterystyka dobrej wyciskarki do soków – cz. I

najlepsza wyciskarka do soków

Przed wyborem wyciskarki do soków zastanówmy się nad czym nam będzie najbardziej zależeć w trakcie jej użytkowania? Równocześnie pomyślmy jak często będziemy jej używać i w jakim zakresie będziemy z niej korzystać? Czy będą to tylko soki z owoców i warzyw, czy także z ziół, nasion czy roślin liściastych?

Jeśli nie będą potrzebne żadne zaawansowane opcje, to możemy zrezygnować z drogich modeli i pomyśleć nad zakupem sokowirówki, co jest sporo mniejszym kosztem. Wyciskarki nie należą do najtańszych sprzętów kuchennych, ich ceny zależą od marki producenta, funkcji oraz od akcesoriów jakie ma w swoim zestawie. W sklepach ceny wahają się od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych, więc trzeba się mocno zastanowić do jakich celów będziemy używać wyciskarki w codziennym życiu.

Poważnie zastanówmy się nad funkcjami jakie będą nam potrzebne, a z czego zrezygnować oraz na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu? Wyciskarka ma przede wszystkim wyciskać sok z niemal każdego produktu jaki do niej włożymy, ale tutaj właśnie zaczynają się stopnie trudności, ponieważ są wyciskarki które mogą wycisnąć sok z miękkich owoców, traw pszenicznych oraz ziół i nasion, ale oczywiście ich cena idzie w górę z każdą funkcją. Zanim zdecydujemy się na zakup poczytajmy informacje od producenta oraz opinie na temat wybranego modelu na stronach internetowych, wystawione przez innych użytkowników.

dobra wyciskarka do soków opis

Niektóre informacje mogą się dla nas okazać bezcenne i spowodują zmianę decyzji, lub przeciwnie, utwierdzą nas w dobrym wyborze. Szczególną uwagę zwróćmy na silnik wyciskarki, jest to tak naprawdę jej serce, od którego mocy zależeć będzie jakość soku oraz łatwość naszej pracy. Silnik więc powinien być mocny, ale także energooszczędny, co w dobie obecnej technologii jest niemal oczywiste, ale nie zawsze się sprawdza w praktyce. Niektóre wyciskarki świetnie radzą sobie z miękkimi owocami, a niektóre są lepsze w wyciskaniu mleczka z orzechów i migdałów, więc zapoznanie się z ich możliwościami to właściwie nasz podstawowy obowiązek przed zakupem, aby później nie żałować zakupu. Ważna wskazówką dla nas powinien być także termin gwarancji jaką daje producent na dane urządzenie. Jeśli jest krótki na 2- 3 lata, to nie świadczy to dobrze o jakości użytych materiałów i części. Wielu dobrych producentów daje na swoje produkty nawet 10 lat gwarancji i na takich urządzeniach warto skupić uwagę.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi