Dlaczego warto mieć wyciskarkę do owoców w swoim domu?

zalety wyciskarki do soków

Picie soków z owoców czy warzyw jest dla naszego zdrowia bardzo ważne. Trzeba jednak wiedzieć, że nie będą to soki sprzedawane w sklepach, których jakość będzie bardzo słaba. Trzeba postawić na domowe soku samemu przygotowywane.

Wyciskarki to takie urządzenie, które staje się coraz bardziej powszechne i może wypierać tradycyjne sokowirówki. Przygotowywać sobie można smaczne koktajle, które tak naprawdę będą doskonałą wartością dla naszego organizmu. Jednocześnie można być pewnym, że staną się one świetną bombą witaminową dla naszego organizmu. Taki sprzęt nie będzie należał do najtańszych ale w taką wyciskarkę na pewno warto będzie inwestować.

Wyciskane soki to samo zdrowie

Wyciskarki dają nam możliwość przygotowywania takich soków, które mają wysoką wartość odżywczą. Jest ona porównywalna do tego jaką wartość mają warzywa czy owoce surowe. Przyrządzone tak soki będą miały wiele witamin oraz minerałów a także cenne enzymy. Praca urządzenia nie doprowadzi do podwyższenia temperatury a to sprawia, że cenne składniki nie są niszczone. To właśnie wyższa temperatura bardzo źle na nie będzie działać. Urządzenie jest tak przygotowane, że będzie również pracowało z zielonymi warzywami czy trawami pszenicznymi, dlatego można przygotowywać również takie smaczne soki.

zalety wyciskarki

Cicha i wydajna praca

Przyrządzenie soków z użyciem sokowirówki generuje dość duży hałas, natomiast wyciskarka pracuje zupełnie inaczej. Jest to urządzenie ciche, które daje spory komfort. Dodatkowo na pewno atutem urządzenia będzie wydajność. Wystarczy około 1,5 – 2 kg surowca, by udało się przygotować nawet około litr soku. Dodatkowo będzie to sok klarowny i bardzo smaczny, nie będzie utleniony a to właśnie utlenianie jest niekorzystne dla soku. Można także liczyć na to, że takie urządzenie będzie można łatwiej utrzymywać w czystości niż klasyczną sokowirówkę, którą dużo
trudniej się myje ponieważ może się składać z większej ilości elementów niż nowoczesna wyciskarka oparta o wałek ślimakowy, który można szybko wyjąć i umyć cały sprzęt.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi