Wyciskane soki stosowane w medycynie cz I.

właściwości lecznicze soków

Lecznicze właściwości soków owocowych są doskonale znane od setek lat i wykorzystywane w różnych chorobach i schorzeniach. Mamy wiele prac naukowych na temat właściwości jakie wiążą się z sokami oraz możliwościami ich stosowania w medycynie.

Obecnie w naszym kraju nie ma już problemu z kupowaniem różnorakich egzotycznych owoców i dlatego również z nich będzie można przygotowywać sobie pełnowartościowy, smaczny i zdrowy sok. Jednak, jeśli chce się mieć przeświadczenie o dobrym soku to będzie najlepiej samodzielnie sobie go przygotowywać z użyciem dobrego sprzętu.

Soki wyciskane z owoców cytrusowych

Owoce cytrusowe mają w sobie wiele kwasów, dlatego ich picie nie będzie zawsze przyjemne, ale jednocześnie będzie można cieszyć się leczniczymi składnikami tych owoców. Cytryny należą do tych owoców, które dają nam wiele witaminy C, dawniej sok z cytryn służył do leczenia problemów żylnych, zapalenia żył czy żylaków.

Soku z cytryn używano również jako napoju leczniczego do picia jak i do robienia okładów. Szklana soku z grejpfruta dostarcza do naszego organizmu witaminę C w formie dziennej dawki. Jednak grejpfrut to przede wszystkim taki owoc, który charakteryzuje się tym, że doskonale działa na osoby, które się odchudzają. Dzięki zawartości cennych składników odżywczych można oczekiwać, że taki sok będzie walczył z różnymi bakteriami. Powszechnie stosuje się taki sok w okresie jesiennym, ponieważ będzie nas chronił przed przeziębianiami. Mandarynki czy morele mimo, że pochodzą z różnych części świata będą miały pewne właściwości odżywcze. Między innymi Chińczycy wierzą, że sok taki będzie dawał długowieczność i świetną kondycję.

soki wyciskane stosowane w medycynie

Owoce bliskie nam – naturalne właściwości soków z gruszek czy jabłek.

Gruszki kojarzą się nam przede wszystkim, z tym że są ciężkostrawne. To wszystko wynika z kamiennych komórek, które się w nich znajdują. To te części miąższu, które są twarde i mogą zaszkodzić tym osobom, które mają wrażliwe jelita. Świeżo wyciskany sok jest jednak traktowany jako produkt, który może działać pozytywnie na gojenie się ran. Dzięki świeżemu sokowi z gruszek możliwe będzie naturalne leczenie stanu gorączkowego. Z jabłek przygotowuje się różne produkty, przeciery, dżemy czy konfitury. Niektórzy przygotowują sobie nalewki i inne napoje alkoholowe. Sok z jabłek pomaga nam utrzymywać należyty poziom acetylocholiny, która będzie działać pozytywnie na stan naszego umysłu.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi