Wyciskane soki stosowane w medycynie cz II.

właściwości lecznicze soków

Najlepsze owocowe soki lecznicze.

Mamy pewne owoce, z których przygotowywać można świetny lek na poprawę pracy mózgu oraz naszych dróg moczowych. Między innymi będzie to żurawina oraz jagody. Sok z jagód powinno się podawać jako rozcieńczony z niewielką ilością wody, ponieważ ma on sporo kwasów organicznych. Taki świeżo wyciśnięty sok, który jest połączony z wodą to świetny napój lecznicy, który będzie pokonywał problemy z zaparciami może być stosowany również jako płukanka, która będzie działać pozytywnie w jamie ustnej. Jednak najwięcej pozytywnych opinii ma sok z jagód przy leczeniu problemów ze wzrokiem. To właśnie jagody pozytywnie działają na regeneracje naszej siatkówki.

wyciskane soki stosowane w medycynie

Co bardzo ważne taki sok będzie dobrze przyswajalny przez dzieci. Sok z żurawiny to doskonała kuracja dla naszego organizmu, który ma problem z baterią E coli. Jej obecność w naszym organizmie wpływa na zakażenie dróg moczowych. Świeży sok z żurawiny będzie neutralizował zakażenie i może chronić nasze drogi moczowe i sfery intymne. Regularne picie soku z żurawiny to szansa na to, by poprawić w organizmie ilość dobrego cholesterolu. Można w ten sposób poradzić sobie z problemami z sercem oraz układem krwionośnym. Regularne stosowanie wyciśniętych soków z owoców Świeżo wyciśnięte soki są obecnie regularnie stosowane jako sposób na walkę z różnymi chorobami.

Dzięki temu, że w takich sokach jest wiele witamin można oczekiwać, że będą one pozytywnie działać na różne choroby. Najlepiej będzie pić takie soki, które są świeżo wyciśnięte. Są one bardzo odżywcze ale dzięki temu mamy również gwarancje, że razem z sokiem wszystkie cenne składniki na pewno dostaną się do naszego organizmu. Jeśli chcemy mieć jakość takiego soku zagwarantowaną to będzie najlepiej samodzielnie sobie go przygotowywać. Do tego najlepiej będzie służyć nam dobra jakościowo wyciskarka, która będzie pozwalała na przygotowanie praktycznie każdego soku. Taka wyciskarka sprawnie pracuje i może się stać doskonałą inwestycją we własne zdrowie. Jest gwarancją dobrego spożytkowania owoców, których spożywanie jest ważne dla naszego organizmu.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi