Wyciskarka do skoków, czyli zdrowie każdego dnia

wyciskarka do soków a zdrowie

Dzisiaj na ulicach dostrzec można liczne budki z hod – dogami. Nie brakuje również sieci fast foodów. Do tego dochodzi stresująca, trwająca nieraz wiele godzin praca. Wszystko to sprawia, że bardzo często zapominamy o właściwym żywieniu, które w istotny sposób wpływa na nasze zdrowie.

Każdy z nas zna podstawowe zasady: nie należy sięgać po tłuste produkty, a w diecie nie może zabraknąć warzyw i owoców. Jeść trzeba częściej, ale wskazane są małe porcje. Czy jednak przestrzegamy tych zaleceń w codziennym życiu? Nieraz nie mamy ku temu możliwości. Czasem także po prostu nie mamy siły ani ochoty. Na szczęście w ostatnim czasie daje się wyraźnie zauważyć nowy trend. Zagrożenie chorobami cywilizacyjnymi sprawia, że nasze nastawienie do zdrowego trybu życia się zmienia. Coraz częściej wprowadzamy do naszej diety chociaż drobne zdrowe elementy. Jeżeli nie możemy zjeść właściwego śniadania albo obiadu przygotowanego w domu, powinniśmy sięgnąć chociaż po świeżo wyciskany sok. Tu jednak do głosu dochodzi kolejna kwestia – tym razem finansowe. Tak zwane soki jednodniowe, które kupić można w sklepach kosztują naprawdę dużo. W efekcie nie każdy może sobie pozwolić na to, aby codziennie
wypijać szklankę lub dwie takiego soku. Na szczęście sok taki z powodzeniem każdy z nas przygotuje samodzielnie.

Dlaczego właśnie wyciskarka do soków?

W sprzedaży dostępnych jest dzisiaj wiele modeli wyciskarek do soków. Sprawia to, że każdy znajdzie wśród nich urządzenie idealne dla siebie. Znaleźć można urządzenia plastikowe, które kosztują nie więcej niż kilkaset złotych oraz takie, które w całości zrobiono ze stali nierdzewnej. Ich cena może dochodzić nawet do kilku tysięcy złotych. Każda wyciskarka zapewni nam zdrowie. Niekoniecznie jednak będzie służyła nam tak samo długo. Warto jednak pamiętać, że kupno sokowirówki to jedynie pozorna oszczędność? Na czym polega różnica?

soki z wyciskarki a zdrowie

Dlatego wyciskarka do soków jest lepsza od sokowirówki?

Sokowirówka przygotowuje sok na skutek siekania warzyw lub owoców. Następnie surowiec oddzielany jest od pulpy na skutek działania siły odśrodkowej. W efekcie pozostaje nieposiekana część produktu, w której nadal znajduje się naprawdę mnóstwo soku. Wraz z resztami wyrzucamy go do śmieci. Do tego składniki odżywcze w tak przygotowanym soku bardzo szybko się unieczynniają. Do tego wysoka temperatura prowadzi do utleniania się soku już na etapie jego przygotowywania. Co to oznacza? Taki sok cechuje się dość niską jakością.

W przypadku wyciskarki sok tłoczony jest z przestrzeni międzykomórkowych. Owoc lub warzywo jest miażdżony, a na skutek tego procesu pojawiają się krople soku. Owoce lub warzywa zgniatane są bardzo powoli. W efekcie nie dochodzi do utraty cennych substancji odżywczych przez sok. Nawet przez dwie doby sok nie rozwarstwia się i zachowuje świeżość. Stawiając na wyciskarkę, nie trzeba również martwić się obieraniem produktów. Sok można wycisnąć w zasadzie z każdego owocu oraz warzywa. Urządzenia te są również niezwykle łatwe do umycia.
Sokowirówka kosztuje wprawdzie mniej, ale nie pozwoli na uzyskanie soku doskonałej jakości. O wiele rozsądniej jest więc postawić na wyciskarkę do soków, której działanie opiera się na zupełnie innej technologii.

Podziel się tym wpisem ze znajomymi